Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Брзи два гола на Украина, Македонија пред тешка задача!

Брзи два гола на Украина, Македонија пред тешка задача!

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт.

Селекцијата на Украина набрзина после нешто повеќе од половина час игра стигна до предност од 2:0. И сега Македонија ќе има исклучително тешка задача во продолжение.. Мора да се признае дека Украинците до овој момент се и подобар противник на теренот, иако и ние имавме неколку прилики. Стрелци на головите за Укрина беа Јармоленко и Јаремчук.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…