Дома Трансфер зона Бреша не му простува: Балотели избркан од паркинг

Бреша не му простува: Балотели избркан од паркинг

Не играше, но во родниот град е „персона нон грата“.

Монца каде што сега настапува Балотели гостуваше кај Бреша, Балотели не беше во тимот, но дојде во родниот град да го гледа натпреварот на неговиот поранешен и сегашен тим. Балотели веќе дебитираше за Монца (на 4. јануари), меѓутоа го истегна мускулот и сега некое време е надвор од терените.

Иако стадионот беше празен на оградата го дочека порака од навивачите на Бреша.

„Ти си нула од човек, без никакво достоинство“, напишаа навивчаите кои минатата сезона положуваа големи надежи во Балотели, но тој правеше проблеми и се расправаше со претседателот Челино, на крајот замин.

Сега за овој меч Балотели сакал да се паркира на паркингот на стадионот, а обезбедувањето тоа не му го дзволила. После кратката расправија Балотели се откажал и ја паркирал колата на друго место.

Монца во овој дуел славеше со 1:0 и стигна до второто место кое директно ги води во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Готово: Челзи го договори трансферот на Хакими

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Аштраф Хакими е многу блиску до трансфер во Челзи. „Нер…