Дома Македонски спорт Мак ракомет Брестовац го објави поширокиот список за ЕП 2020

Брестовац го објави поширокиот список за ЕП 2020

brestovac

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за Европското првенство кое ќе се одржи на почетокот на 2020 година.

Денес Брестовац објави список од 28 ракометари на кои нема некои поголеми изненадувања. Првиот собир на селекцијата е на 21. декември . Македонија Европското првенство го започнува на 10. јануари во натпреварот со Украина. До тогаш ќе одиграме неколку натпревари од пријателски карактер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Стигна богата понуда: Адеми се премисли, го напушта Динамо

Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми е пред тра…