Дома Македонски спорт Мак фудбал Брегалница ја освои Битола, Шкендија рутински против Работнички

Брегалница ја освои Битола, Шкендија рутински против Работнички

На денешните пет натпревари од 11. коло во Првата македонска фудбалска фаворитите ја оправдаа фаворитската улога.

Академија Пандев триумфираше на гостувањето кај Борец со 1:2. Гостите поведоа со голот на Мирчевски во првиот дел, а израмни Ѓурѓевиќ во 64-та минута. Шаркоски во 87 минута им донесе победа на „пандевци“.

Скопје го победи Тиквеш со гол на Јашароски во 93-та минута, а Брегалница ја потврди одличната форма и славеше на гостувањето кај Пелистер.

Резултати:

Борец – Академија Пандев 1:2

Скопје – Тиквеш 2:1

Македонија ЃП – Струга 1:1

Пелистер – Брегалница 0:3

Шкендија – Работнички 2:0.

Вчера, Шкупи – Ренова 2:1. Фото: Димитар Петковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Чедомир Јаневски пред враќање во Кипар: Ќе им биде тренер на Здравковски и Ристевски!

Eден од најдобрите македонски тренери и поранешен селектор на „А“ репрезентацијата е пред …