Дома Трансфер зона Браќата Алкантара повторно заедно?

Браќата Алкантара повторно заедно?


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Како што пренесуваат германските медиуми, Рафиња и Тијаго повторно би можеле да играат заедно.

Ренато Санчез се наоѓа на излезни врати од Баерн, само една година откако пристигна од Бенфика за сума од 35 милиони евра.

Неколку тимови покажаа интерес да го доведат Санчез во своите редови, Карло Анчелоти за сега не се изјасни околу иднината на португалскиот фудбалер.

Сепак, Баерн во случај на заминување на Санчез има спремно алтернатива, а тоа братот на Тиаго, Рафиња Алкантара.

Бразилецот се опоравува од повредата која ја заработи минатата сезоно, но после силните обиди на Барселона да го ангажира Фелипе Кутињо станува јасно дека за него повеќе нема место на „Ноу Камп“.

Анчелоти би можел да ја искористи оваа ситуација и да го доведе на „Алијанц Арената“, каде што фудбалерот ќе игра заедно со својат брат, кој со текот на времето стана еден од најважните фудбалери на клубот од Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…