Дома Топ вести Братот на Меси ја нападна Барселона: Тие се неблагодарници, никој не ги знаеше пред Лео

Братот на Меси ја нападна Барселона: Тие се неблагодарници, никој не ги знаеше пред Лео

Братот на Лео Меси, Матиас испрати серија на скандалозни напади на адреса на Барселона и претседателот Жоан Лапорта.

Тој гостуваше на еден поткаст на социјалните мрежи и жестоко ги нападна Каталонците.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


„Нема да се вратиме во Барселона, а ако се вратиме, ќе го избркаме Лапорта“, изјави братот на аргентинската ѕвезда.

„Никој  не ја познаваше Барселона пред Меси. Реал Мадрид беше многу поголем клуб. И така му се заблагодарија. Кој имал можност да го посети музејот на клубот може да види дека музејот на Барселона е Меси“.

„Луѓето во Каталонција не го поддржаа Меси. Требаше да излезат на протсет и да го натераат Лапорта да си замине, а Меси да остане. Тие се едноставно неблагодарници“, додаде Матиас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Шкотска и Швајцарција вечерва одиграа реми без победник 1:1, па Швајцарците со ова реми ст…