Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Бразил остана без двајца важни фудбалери

Бразил остана без двајца важни фудбалери


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Бразил синоќа загуби од Камерун, но поголема грижа за селекторот Тите е фактот што остана без двајца важни фудбалери.

Напаѓачот Габриел Жесус и левиот бек Алекс Телеш се повредени и според информациите тие нема да можат да играат до крајот на Светското првенство.

Напаѓачот Габриел Жесус доби незгоден удар и мораше да го напушти теренот во 64 минута, а прогнозите се дека ќе биде надвор од терените еден месец.

Според докторот на бразилската репрезентација, Родриго Ласмар, многу побрзо се опоравува Данило и тој би можел да биде во тимот и за осминафиналниот меч со Јужна Кореја. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Реал Мадрид размислува за Покетино

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Реал Мадрид на лето би можел да направи трен…