Дома Видео Бразилска магија: Пакета со супер потег „залепи“ топка која леташе 40 метри 🎥

Бразилска магија: Пакета со супер потег „залепи“ топка која леташе 40 метри 🎥

На вчерашниот натпревар помеѓу Вест Хем и Андерлехт од Конференциската лига, Бразилецот Лукас Пакета кој баш типичен за Бразилците.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Долга топка која леташе скоро 40 метри Пакета успеа со маестрален потег атрактивно да ја прими и да ја „залепи“ за нога. Треба да се спомене и дека Пакета беше асистент за победничкиот гол на Вест Хем кој го постигна Скамака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Улична пресметка на навивачи на Англија и Велс 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Англија и Велс ќ…