Дома Видео Бразилска магија во Ѓорче: Еврогол на Фернандињо! 🎥

Бразилска магија во Ѓорче: Еврогол на Фернандињо! 🎥

Еден од најубавите голови во македонската прва лига денес беше виден на стадионот во Ѓорче.

На натпреварот Македонија Ѓорче Петров – Ренова, Бразилецот Фернандињо постигна вистински еврогол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ЕУРО анализа: Италија – Велс, двата тима ќе ротираат, но домаќинот повторно е голем фаворит

Италија е веќе сигурен патник во следната фаз аод групата А, додека Велс со четири бода за…