Дома Останати Ракомет Бразилец го засилува Вардар!

Бразилец го засилува Вардар!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Екипата на Вардае се засилуван а бековската позициај и тоа со Бразилецот, Леонардо Дутра Фереира.

Во редовите на црвено-црните Бразилецот пристигнува од шпанската Ла Риоха, а во Скопје ќе пристигне по завршувањето на Светското првенство кое се игра во јануари.

Три години претходно Дутра играше за Куенка каде што беше еден од најдобрите ракометари и за Вардар се очекува да биде големо засилување.

Ќе потсетиме, актуелниот шампион на Македонија се пласираше во плеј-офот како првопласиран и ќе пренесе три бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Француската легенда осудена поради педофилија: Се шокирав кога дознав дека е дете

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…