Дома Останати Кошарка Браво Лука: Големото срце на Лука Дончиќ

Браво Лука: Големото срце на Лука Дончиќ


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Словенечкиот кошаркар од редовите на Далас маверикс, Лука Дончиќ преку неговата хуманитарна фондација ќе испрати помош за настраданите во поплавите во Словенија.

Во изминатите денови во Словенија владееше невреме, во кое загинаа неколку луѓе, а предизвикана е голема материјална помош, па затоа Дончиќ реши да им помогне на сонародниците.

„Фондацијата Лука Дончиќ е шокирана од катастрофалните поплави кои создадоа хаос во Словенија. Уништени се куќи, улици, а загинаа и луѓе.

Во контакт сме со локалните власти за да испратиме помош. Најмногу им се заблагодаруваме на пожарникарите и спасителите кои се на терен. Ќе направиме сè за да помогнеме на тие на кои им е најпотребно“, соопштија од фондацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Maкедонија ја доби првата судијка со знакот на ФИБА

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Во „класата 2023“ на судискиот депар…