Дома Останати Кошарка НБА Бостон уште еднаш победи, но треба да направи пресврт како што досега немало во НБА! 🎥

Бостон уште еднаш победи, но треба да направи пресврт како што досега немало во НБА! 🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Majaми водеше со 3:0 во финалето на Источната конференција, но Бостон тргна изгледа да ги промени работите и со втората победа изминатата вечер намали на 3:2.

Се уште Мајами е во позиција за место во големото финале, а историјата на НБА дури 150 пати еден тим водел со 3:0 во серијата и ниту еднаш противникот не се вратил од таа негатива.

Бостон со победата од 110:97 дојде на само една победа од изедначување. Предводник на Селтикс беше Дерик Вајт со 24 поени, Маркус Смарт додаде еден помалку, додека Џејлен Браун и Џејсон Тејтум уфрлија по 21 поен.

Во следниот натпревар кој се игра на 28. мај домаќин ќе биде тимот на Мајами.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Лаутаро може да биде замената за Бензема

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ По…