Дома Фудбал Германија „Борусија ќе биде шампион кога Баерн нема да игра во Бундеслигата“

„Борусија ќе биде шампион кога Баерн нема да игра во Бундеслигата“

Легендарниот фудбалер на Баерн Лотар Матеус зборуваше за ситуацијата во Бундеслигата помеѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен.

Матеус го критикуваше Лусијан Фавре за одлуката да ги остави на клупата Санчо и Џан во натпреварот против Баерн во минатата сезона кој за него бил одлучувачки.

„Непотребно беше да ги остави Санчо и Џан во таков натпревар на клупата. Ме потсети на грешката на Пеп Гвардиола во Лигата на шампионите против Лион кога Де Брујн играше на десната страна место на неговата приордна позиција“, изјави Матеус.

Во продолжение Матеус даде и една потценувачка изјава за Борусија.

„Борусија ќе биде шампион само ако Баерн не игра во Бундеслигата“, порача германската легенда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Ливерпул дојде во Лондон и покажа кој е шампион🎥

Играчите на Ливерпул покажаа супериорност над Челзи и рутински го освоија бодовите победув…