Дома Фудбал Германија Борусија Дортмунд се збогуваше од Халанд 🎥

Борусија Дортмунд се збогуваше од Халанд 🎥

Eрлинг Халанд ќе ја продолжи кариерата во Манчестер Сити, а денес тој го игра последниот натпревар за Борусија Дортмунд пред домашните навивачи.

Пред натпреварот против херта Норвежанецот доби мал сувенира од раководството, а навивачите го скандираа неговот оиме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Познато зошто е поместен почетокот на финалето во Лигата на шампионите

Организаторот направи пропуст, па финалето вечерва во Лигата на шампионите ќе започне подо…