Дома Трансфер зона Борусија Дортмунд го сака голманот на Реал Мадрид

Борусија Дортмунд го сака голманот на Реал Мадрид

Борусија Дортмунф покажува интерес за голманот на Реал Мадрид, Андреј Лунин пренесуваат германските медиуми.

„Милионерите“ имата за цел да купат млад и перспективен голман на кого ќе можат да ја градат иднината.

Во моментов Борусија ги има Бурки и Кобел кои конкурираат за прв голман во тимот. Меѓутоа „милионерите“ бараат нов голман, а примарна цел е Лунин.

22-годишниот Лунин има само еден меч за Реал Мадрид откако беше донесен во 2018 година.

Украинецот има договор со „кралевите“ до 2024 година, но Куртоа е прв избор и самиот сака да ја промени средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул ја сака ѕвездата на Наполи

Англиските медиуми пренесуваат дека Ливерпул е силно заинтересиран за играчот за врска на …