Дома Македонски спорт БОРКО МАЈСТОРЕ: Јапонците немаат решение за нашиот „министер за одбрана“ (ВИДЕО)

БОРКО МАЈСТОРЕ: Јапонците немаат решение за нашиот „министер за одбрана“ (ВИДЕО)

0

Репрезентацијата на Македонија во овие моменти го игра натпреварот против Јапонија кој е прв на ова Светското првенство.

Засега ни оди одлично, а помеѓу најдобрите на теренот е Борко Ристовски кој правеше вистисинки чуда на голот. Ова е една од неговите најдобри одбрани.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Малиот Барди на десет години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Македонија утре го игра натпреварот против селекцијата на Словенија кој е втор во рамките …