Дома Македонски спорт БОРКО МАЈСТОРЕ: Јапонците немаат решение за нашиот „министер за одбрана“ (ВИДЕО)

БОРКО МАЈСТОРЕ: Јапонците немаат решение за нашиот „министер за одбрана“ (ВИДЕО)

0

Репрезентацијата на Македонија во овие моменти го игра натпреварот против Јапонија кој е прв на ова Светското првенство.

Засега ни оди одлично, а помеѓу најдобрите на теренот е Борко Ристовски кој правеше вистисинки чуда на голот. Ова е една од неговите најдобри одбрани.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Црни“ мисли ја „јадат“ македонската спортска јавност – ШТО КОГА ЌЕ ГО НЕМА КИРЕ?

Вчера репрезентацијата на Македонија претрпе пораз во натпреварот против Исланд и така не …