Дома Фудбал Италија Бонучи: Се враќаме во 2 часот наутро, Роналдо во 3 оди да нурка во ладна вода

Бонучи: Се враќаме во 2 часот наутро, Роналдо во 3 оди да нурка во ладна вода

Пред утрешниот натпревар на Јувентус во Лигата на шампионите против Лион интервју за порталот „Фудбал365“.

Помеѓу останатото Бонучи во интервјуто зборуваше и за Кристиано Роналдо. Бонучи го опиша својот соиграч како машина која не дозволува нешто да и наштети.

„Роналдо никогаш ништо не препушта на случајноста, не дозволува да му наштетат ниту малите работи. Кога ќе се вратиме од гостување во два часот натуро, тој во три ја менува облеката и оди да нурка во ладна вода за да ги опушти мускулите. Секогаш има амбиција да биде подобар. Тој е како машина, вистински тенк.  За овие две години секој во Јувентус научи од него по некоја работа за да стане подобар фудбалер“, изјави Бонучи.

Јувентус и Лион утре од 21:00 часот го играат првиот натпревар од двомечот од осминафиналето во најелитното европско натпреварување.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бејл во домашната изолација покажа колку е добар во голф (ВИДЕО)

Фудбалерите ширум светот се обидуваат да пронајдат разни начини за домашната изолација поб…