Дома Топ вести „Бомба“: Јувентус го продава, Реал спреми понуда за Роналдо

„Бомба“: Јувентус го продава, Реал спреми понуда за Роналдо

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Кристиано Роналдо на крајот на сезоната може да го напушти Јувентус.

Поради пандемијата со коронавирусот италијанските клубови трпат големи загуби, а најпогоден ќе биде Јувентус, кој добива најмногу од ТВ права.

Тоа може да го натера раководството на Јувентус да ја продаде првата ѕвезда, Кристиано Роналдо, кој годишно заработува 31 милион евра и така да ги „амортизира“ загубите.

„Кориере дело Спорт“ денес лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека Роналдо би можел да се врати во Реал Мадрид.

Јувентус за слободата на Португалецот бара 60 милиони евра, сума која Реал е спремен да ја плати и веќе стапил во контакт со неговиот агент Жорге Мендеш.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ново засилување на Вардар ќе биде хрватски среден бек?

Во Вардар се крои тимот за наредната сезона, а изгледа најновото име би требало да биде Хр…