Дома Топ вести БОМБА: Реал и ПСЖ сакаат да ја „изиграат“ Барса за Нејмар!

БОМБА: Реал и ПСЖ сакаат да ја „изиграат“ Барса за Нејмар!

Сагата околу евентуалниот трансфре на Нејмар е главна тема откако Бразилецот јавно потврди дека сака да си замине од Пари Сент Жермен.

Барселона сака да го врати Нејмар на „Камп Ноу“ и веќе работи на трансферот, но никако не може да најде заеднички јазик со ПСЖ.

Денес медиумите лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Бразилецот може да заврши во Реал Мадрид и тоа во спектакуларна трампа.

Имено, раководството на ПСЖ ги известило колегите од Реал Мадрид дека е спремно да прифати понуда во која ќе биде вклучен Герет Бејл плус пари за Нејмар.

Бејл е на излезна врата од Реал Мадрид, па потенцијалната замена меѓу двајцата фудбалери е најреалното решение во овој момент.

Нејмар по секоја цена сака да го напушти ПСЖ и да се врати во Шпанија, па не ја затвора вратата за трансфер на „Сантиаго Бернабеу“.

Доколку се реализира оваа трампа Реал не само што ќе се ослободи од Бејл, туку ќе и нанесе и голем удар на Барса со доведувањето на Нејмар.

Новинарот на „Индепендент“, Мигуел Дилејни открива дека преговорите се во почетна фаза и наскоро двата клуба ќе имаат средба на која што детално ќе разговараат за деталите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Витсел паднал по скали во својот дом, па ќе го пропушти клучниот натпревар во ЛШ

Проблеми за Борусија пред клучниот натпревар во Лигата на шампионите. Во натпреварот од по…