Дома Топ вести „Бомба“: ПСЖ почна преговори со Хари Кејн

„Бомба“: ПСЖ почна преговори со Хари Кејн


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ПСЖ го одреди Хари Кејн како примарна трансфер цел ова лето и веќе почна да работи на трансферот.

Ѕвездата на „Спарси“ одби да го продолжи договорот и на лето најверојатно ќе ја промени средината бидејќи влегува во последната година од договорот.

Интерес за Англичанецот покажува Манчестер Јунајтед, но сега во трката за неговиот потпис се приклучи и ПСЖ. Спортскиот директор на „светците“ Луис Кампос веќе имал состанок со претставниците на напаѓачот, пренесува „Паризиен“.

Тотенхем за неговата слобода бара 110 милиони евра, а ПСЖ е спремен да ја плати таа сума и да го направи Кејн наскапиот англиски фудбалер во историјата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…