Дома Трансфер зона „Бомба“: Перишиќ во јануари се сели во Хајдук

„Бомба“: Перишиќ во јануари се сели во Хајдук

Хрватските медиуми објавија „бомба“ и тврдат дека Иван Перишиќ ќе се пресели во хрватски Хајдук.

34-годишниот Перишиќ пристигна во Тотенхем минатото лето како големо засилување и запиша 44 настапи во сезоната.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Тој има уште една година договор, но медиумите тврдат дека би можел да го раскине во јануари и да замине како слободен агент.

Тој е дете на Хајдук, но никогаш не заигра за првиот тим, па во неколку наврати вети дека сака да се пензионира во клубот од Сплит.

Денес Хајдук го сруши сопствениот рекорд продавајќи го 16-годишниот вундеркинд, Вушковиќ, кој ќе остане во Хајдук додека не наполни 18 гоини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Јувентус го сакаат Вернер

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да направи тран…