Дома Топ вести „Бомба“: Озил го напушта Арсенал – Венгер најде замена!

„Бомба“: Озил го напушта Арсенал – Венгер најде замена!

Месут Озил најверојатно ќе го напушти Арсенал на крајот на сезоната, а англиските медиуми тврдат дека „топџиите“ веќе нашле замена за германскиот репрезентативец.

Неодамна беше најавено дека многу брзо ќе дојде до продолжување на соработката помеѓу Озил и Арсенал, но преговорите се во застој и најверојатно нема да дојде до потпишување на нов договор.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Проблем е високата плата која ја бара Германецот, дури 450.000 фунти неделно, што сигурно сопствениците на Арсенал нема да одобрат.

Озил е мета на бројни клубови ширум Европа кои се спрмени да му ја понудат таа сума, па најверојатно ќе го напушти „Емирати“ на крајот на сезоната.

Англиските медиуми тврдат дека Венгер е спремен на таков исход и дека веќе нашол замена, а станува збор за неговиот сонародник Марко Ројс од Борусија Дортмунд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…