Дома Македонски спорт Мак фудбал Бомба од македонскиот фудбал: Најдобриот стрелец од првата лига се сели во француски прволигаш!

Бомба од македонскиот фудбал: Најдобриот стрелец од првата лига се сели во француски прволигаш!

0

Вистинска бомба денес одекна во македонскиот фудбал!

Најдобриот стрелец од минатата сезона во македонската прва лига се сели во најсилната лига во Франција, Лига 1, во редовите на Ним!

Напаѓачот на Ренова Влатко Стојановски потпиша договор на три години со францускиот прволигаш.

Целиот трансфер на Стојановски е реализиран за сума од 1.5 милиони евра.

Во својата кариера Стојановски претходно го носеше дресот на Металург и на хрватските клубови Сплит и Дуго поље.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

БОМБА: Реал и ПСЖ сакаат да ја „изиграат“ Барса за Нејмар!

Сагата околу евентуалниот трансфре на Нејмар е главна тема откако Бразилецот јавно потврди…