Дома Видео „Бомба“ на Хулк од слободен удар 🎥

„Бомба“ на Хулк од слободен удар 🎥

Поранешниот бразилски репрезентативец, Хулк постигна фантастилчен гол во победата на бразилскиот Атлетико каде што настапува против Демократе од 3:0.

Хулк постигна два гола, посебно импресивен беше оној од слободен удар кога со еден силен и прецизен удар го матираше противничкиот голмна.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Третиот гол за неговиот тим беше длео на Паулињо кој погоди во третата минута од судиското продолжение на првото полувреме и тоа на асистенција на Патрик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Неверојатна реакција: Во дел од секундата избегна страшен судир 🎥

Исак Хаџар, возач од Формула 2 на слободните тренинзи во Монако се истакна со реакција кој…