Дома Останати БОМБА: Мајк Тајсон ќе се бори против Фјури!

БОМБА: Мајк Тајсон ќе се бори против Фјури!

Majк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури!

Долго се пишуваше за можните противници, но никој не можеше да очекува дека еден од противниците на Тајсон ќе биде Фјури! Ова денес го потврди денес во изјава за „БТ Спорт“.

„Добив повик за борба против Мајк Тајсон и не можев да верувам. Секако дека кажав „да“ што друго“, изјави Фјури и додаде:

„Мислам дека е многу сериозен да одработи неколку борби“, порача Фјури кој сепак смета дека борбите на Тајсон ќе биде како егзибициони.

„Мислам дека и тој и Холифилд се малку престари, но кој сум јас да кажам дали некој е способен или не?“, заврши Фјури.

Борба помеѓу Фјури и Тајсон секако ќе привлече внимание, без разлика од каков карактер би била.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Шок за Солскјер на тренингот: Погба во жесток дуел се повредил сам и го повредил Фернандеш!

Манчестер Јунајтед добро изгледаше на натпреварите по рестартот на сезоната, а сега Оле Гу…