Дома Фудбал Останато Бомба изјава на Мбапе: Не сакам да потпишам нов договор

Бомба изјава на Мбапе: Не сакам да потпишам нов договор

Изненадувачка изјава од Париз на еден од најдобрите фудбалери на ПСЖ, Килијан Мбапе.

Мбапе не е сигурен дали сака да остане во Париз и јасно кажа дека во овој момент не сака да потпише нов договор со тимот кој од неодамна го превзема Маурисио Покетино.

„Благодарен сум на навивачите што ми помагаа кога ми беше најтешко, нивнатап оддршка секогаш ја имав. Сега размислувам што ќе правам во иднина. Ако имав одговор ќе ви кажев уште сега. Не сакам да потпишам нов договор после ПСЖ, ако потпишам тоа ќе го направам за да останам тука. Наскоро ќе одлучам“, изјави Мбапе.

Договорот на Мбапе со ПСЖ истекува во јуни 2022 и во ПСЖ се обидуваат да го убедат да потпише нов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…