Дома Македонски спорт Мак ракомет „Проектилот“ на Криштопанс на две секунди до крајот снимен од трибините (ВИДЕО)

„Проектилот“ на Криштопанс на две секунди до крајот снимен од трибините (ВИДЕО)

0

Вчера Вардар оствари голема победа на домашен терен против ПИК Сегед од осум разлика и дојде на чекор од пласман на фајнл-фор турнирот во Келн.

Иако Вардарци пред неколку дена ги добија лошите вести за повлекувањето на Сергеј Самсоненко од РК Вардар ракометарите излегоа на терен и машки го прегазија Сегед сега останува да се одржи големата предност и во реваншот да се обезбеди место на фајнл-фор.

Криштопанс одигра одличен натпревар, а посебно внимание привлече неговиот гол во последната секунда кога испрати вистински проектил. Погледнете како изгледаше голот на Криштопанс од трибините.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Парондо: Цела сезона добивавме по 500 евра, а така тешко се живее во Македонија

Роберто Гарсија Парондо успеа да го одведе Вардар на фајнл-фор турнирот во Келн и покрај ф…