Дома Останати Болт разочаран: Жалам што завршив на ваков начин

Болт разочаран: Жалам што завршив на ваков начин

0

Големиот Усеин Болт за последен пат истрча на атлетските патеки во штафетата 4×100, но за жал на сите љубители на спортот, Болт замина на начин на кој никој не сакаше.

Имено, Болт очекувано беше последната замена во тимот на Јамајка, но само по 20 метри големиот Болт заработи повреда и падна на патеката, по повод овој настан, Болт и се обрати на целата спортска јавност.

„Навистина многу жалам, не сакав да заврши на овој начин. Како и секогаш дадов се од себе, но се случи тоа што се случи. Најмногу жалам што немав можност на вистински начин да се збогувам со моите фанови, но без разлика јас повторно сум тука и ќе ги поздравам сите оние кои ме поддржуваа и веруваа во мене“, заврши Усаин Болт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останати

Проверете

Ќе гледаме ли нов спектакл? – Мејведер потврди: Имам понуди за борби во УФЦ!

Флојд Мејверд повторно е на насловните на спортските медиуми откако откри дека има неколку…