Дома Трансфер зона Боатенг изненади со изборот на новиот клуб

Боатенг изненади со изборот на новиот клуб

Некогаш големата ѕвезда Кевин Принс Боатенг кариерата ќе ја продолжи во Серија Б.

Искусниот 33 годишен офанзивец се договори со новиот второлигаш во италијанскиот фудбал Монца и ќе ги засили редовите на овој тим кој го предводи славниот Силвио Берлускони.

Берлускони сака што побрзо Монца да биде дел од Серија А затоа и пристигнуваат засилувања, а Боатенг е уште еден во низата.

Претходно Монца издвои 4.5 милиони евра за Мирко Маркиќ, пристигна талентираниот Бразилец од Коринтијас Карлос Аугусто…Тоа се само дел од неколкуте засилувања.

Јасно е дека Монца не сака само да биде учесник во Серија Б и нема да биде изненадување ако уште оваа сезона се борат за место во најсилната италијанска конкуренција.

Кога е Боатенг во прашање тој минатата сезона играше за Бешикташ на позајмица од Фиорентина. Во неговата богата кариера настапуваше за екипи како што се: Барселона, Милан, Борусија, Тотенхем…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан пратил скаути за „новиот Модриќ“

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан испратил скаути на „Максимир“ за мечот Динамо…