Дома Видео Боатенг изведе лудост и го предивика Ибрахимовиќ 🎥

Боатенг изведе лудост и го предивика Ибрахимовиќ 🎥

Кевин Принс Боатенг и Златан Ибрахимовиќ пред 10-тина година беа соиграчи во екипата на Милан.

Ибрахимовиќ пред неколку дена објави видео како скока од неговата јахта со пис: Лав на копно, ајкула во море.

Сега следуваше одговор од Боатенг кој за да го предизвика Швеѓанецот изведе вистинска лудост.

Имено, искусниот офанзивец скокна од исто така од јахта, но од висина од десетина метри. Во описот го предизвика Ибра со порака: Волк на земја, волк во море.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Полицијата има прислушкувани разговори: Суарез мора да положи!

Италијанските медиуми утрово објавија дека Луис Суарез со измама го поминал тестот по итал…