Дома Трансфер зона „Бисерот“ на Црвена Звезда се сели на „Сан Сиро“

„Бисерот“ на Црвена Звезда се сели на „Сан Сиро“

Младиот играч на Црвена Звезда, Андрија Радуловиќ е на мета на многу европски клубови.

Неговиот агент потврди дека во трката за потписот на 18-годишниот Радуловиќ се вклучил и италијанскиот гигант Милан.

„Неговото име е скаутирано од Милан уште кога во клубот беше Звонимир Бобан. Андрија е еден од најголемите таленти во Европа и интересот на „росонерите“ не е изненадување. Го споредуваат со Савичевиќ, па може да тргне по стапките на Дејан“, изјави агентот Којиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…