Дома Фудбал Бизарен проблем во Шпанија: Некој ги украл сите влезници за натпреварот на Барселона!

Бизарен проблем во Шпанија: Некој ги украл сите влезници за натпреварот на Барселона!

Во шпанскиот куп Барселона ќе игра против Ибица, но домаќинот на овој натпревар се соочи со големи проблеми.

Ибица игра на стадион кој собира само 4.500 гледачи и тие требаше да се пуштат во продажба денес, но тоа не се случи и тоа затоа што некој ја ограбил билетарницата.

Во овој момент познато е само дека две лица го направиле криминалот, тие се снимени од безбедносните камери и полицијата работи на истагата.

Натпреварот е закажан за во среда во 19 часот и останува да видиме дали домаќинот ќе ги пронајде сторителите и ќе го реши проблемоте. Одложување на натпреварот не е во опција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…