Дома Топ вести Бејл спие додека соиграчите на терен се борат за титулата (видео)

Бејл спие додека соиграчите на терен се борат за титулата (видео)

Герет Бејл повторно ги налути навивачите на Реал Мадрид, откако синоќа беше забележан како спие на трибините.

Реал Мадрид славеше со 2-0 против Алавес, па така дојде на чекор до новата титула, а Бејл не доби шанса за настап.

Зинедин Зидан не го пушти Велшанецот на терен, а тоа очигледно го налути, па тој реши да си ја стави маската преку очи и да покаже колку не го интересира што се случува околу него.

Ваквото срамно однесување на скапоплатената ѕвезда денес е тема број еден во шпанските медиуми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …