Дома Фудбал Останато Бејл се поврзува со Тотенхем, еве што има Мурињо да каже

Бејл се поврзува со Тотенхем, еве што има Мурињо да каже

Не е тајна дека Жозе Мурињо е фан на играта на Герет Бејл. Мурињо Бејл сакаше да го донесе и во Реал Мадрид (клубот тоа го направи откако замина), а се обиде да го доведе и во Манчестер Јунајтед.

Од вчера актуелна е веста дека Тотенхем преговара со Реал да го врати Бејл во своите редови. На денешната прес-конференција Мурињо не сакаше премногу да зборува на таа тема.

„Бејл во овој момент е играч на Реал Мадрид и не сакам да зборувам за играчи на други клубови. Не е моја работа да преговарам и да зборувам со агенти, затоа не можам ништо да ви кажам“.

Потоа Жозе беше прашан дали сака да го има во тимот.

„Не зборувам и за хипотетчки таботи. Како што кажав тој е играч на Реал и тоа треба да се почитува“.

„Кога бев во Реал се обидов да го доведам, меѓутоа тогаш тоа беше невозможно. Сепак, претседателот го следеше моето мислење и го купи откако заминав. Не е тајна дека имам високо мислење за него и Герет тоа го знае“, изјави Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…