Дома Фудбал Англија Бербатов: Санчо мисли дека е Роналдо или Руни

Бербатов: Санчо мисли дека е Роналдо или Руни

Екс-напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов ја коментираше ситуацијата си Џејдон Санчо.

Санчо беше суспендиран и исфрлен од тренингот на Јунајтед затоа што ги прекрши правилата на тренерот Ерик Тен Хаг.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Ако сака да се врати во тимот, Санчо изгледа ќе мора да се извини, а засега тој нема таква намера. Бербатов смета дека Санчо се преценил.

„Мене ми изгледа дека Санчо се преценил. Мисли дека е важен како Роналдо и Руни што беа некогаш за Јунајтед. Но, далеку е такво нешто во реалноста, Роналдо и Руни дури и кога се караа со тренерите работата се решаваше на поинаков начин“, изјави Бербатов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…