Дома Фудбал Англија Бенитез добил понуда од соништата, се отвара ли место за Мурињо?

Бенитез добил понуда од соништата, се отвара ли место за Мурињо?

1
benitez

Рафа Бенитез би можел да го напушти Њукасл.

Бенитез успеа со Њукасл да заврши на средина на табелата и тоа во клубот го сметаат за успех.

Меѓутоа апетите за Њукасл во иднина би требало да бидат поголем. Со оглед на тоа дека Њукасл го купија арапски сопственици се очекува во иднина да следат големи вложувања.

Од кога Мајк Ешли го продаде клубот на арапските сопственици со Њукасл се поврзуваше и португалскиот стратег Жозе Мурињо. Во една прилика Жозе дури и самиот истакна дека му се допаѓа градот, клубот и навивачите.

Сега Бенитес доби фантастична понуда и би можело во Њукасл да се отвори место за потенцијалното пристигнување на Мурињо.

Бенитез добил понуда од кинескиот Далијан кој е спремен да му плаќа 12 милиони фунти по сезона.

Покрај Далијен се пишува и за интересот на Челзи кој остана без Маурицио Сари кој се пресели во Јувентус, сепак за клупата на „сините“ најголем фаворит е играчката легенда на клубот од „Стенфорд Бриџ“ Френк Лампард.

Бенитез ќе почека ќе види која понуда му е најдобра, а понудата од Кина изгледа навистина фантастично.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус и Тотенхем понудија спектакл: Кејн со феноменален гол го засени дебито на Де Лихт (видео)

Јувентус и Тотенхем одиграа спектакуларен меч во Сингапур кој на крајот го добија „спарси“…