Дома Трансфер зона Бензема се враќа во Европа

Бензема се враќа во Европа

Карим Бензема по само неколку месеци поминати во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европа.

Французинот имаше многу проблеми во Ал Итихад, едно време беше исфрлен од тимот поради недисциплина, и дефинитивно не се снајде во Саудиска Арабија.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Екс-напаѓачот на Реал Мадрид има договор до 2026 година, но веќе му порачал на својот агент дека сака да се врати во Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …