Дома Топ вести Бензема: На интернет се пишува се, но реалноста е поинаква

Бензема: На интернет се пишува се, но реалноста е поинаква


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Карим Бензема е главна тема откако сите еминентни медиуми објавија дека ја прифатил богата понуда од Саудиска Арабија и дека ќе го напушти Реал Мадрид.

Французинот присуствуваше на вечерашниот хенепинг на „Марка“ организиран во негова чест, со наслов „Карим Бензема – легенда на Реал Мадрид“.

Таму мораше да одговори на прашање за својата иднина, иако не даде конкретен одговор.

„Имаме натпревар в недела, а јас сум фудбалер на Реал Мадрид. Тоа е клубот што максимално го почитувам. Тука дојдов како дете, а израснав, како што вие велите, во фудбалска легенда. После натпреварот, ќе седнеме со претседателот и ќе зборуваме за мојата иднина. Знам дека луѓето сешто пишуваат на интернет, тоа е така во денешниот свет. Но, во реалноста, работите се малку поинакви отколку на интернет“, изјави Бензема.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…