Дома Фудбал Италија Бензема му одговори на Де Лаурентис: Уште еден лудак!

Бензема му одговори на Де Лаурентис: Уште еден лудак!

0

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис денес ги демантираше шпекуалциите дека клубот е заинтересиран за Карим Бензема и Анхел ди Марија.

Меѓутоа, Де Лаурентис тоа го направи на „свој“ начин со потценуцачка порака и истакна дека „не му требаат старци“.

Ова силно го испровоцира Бензема, па реши да му одговори на претседателот на Наполи преку Инстаграм.

„Уште еден лудак во низата…“, напиша Бензема притоа објавувајќи ја изјавата на Де Лаурентис.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…