Дома Топ вести Бензема го стигна Раул, Роналдо далеку на врвот

Бензема го стигна Раул, Роналдо далеку на врвот


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Реал Мадрид вчера го победи Атлетик Билбао со 0:2, а во листата на стрелци на овој натпревар се запиша и Карим Бензема.

Французинот со тој гол стигна до бројката од 228 голови колку што има и легендарниот Раул Гонзалес на втората позиција на вечната листа.

Извесно е дека Бензема ќе избие осамен на втората позиција, но сепак лидерското место на кое е Кристијано Роналдо се уште е далеку и веројатно недостижно за францускиот голгетер.

Роналдо е прв стрелец во историјата на Реал со 311 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“ во НБА: Кајри Ирвинг побарал трејд!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ѕвездата на Бруклин …