Дома Трансфер зона Бенатија се враќа во Серија А?

Бенатија се враќа во Серија А?

Meхди Бенатија две години е во Катар, а сега би можел да се врати во Италија.

Поранешниот фудбалер на Јувентус (33) ја разгледува понудата од Парма и според последните информации спремен е да се врати во италијанскиот фудбал.

Италија е земја која Бенатија добро ја познава затоа што тука настапуваше за Удинезе, Рома и Јувентус. По епизодата во Јувентус пред две години Бенатија премина во катарскиот Ал-Духаил.

Мароканецот на Парма многу би и донел со своето искуство, во Серија А Бенатија забележа 153 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Покрај Халанд, Сити сака уште една ѕвезда на Бортмунд

Манчестер Сити на лето сака да донесе две ѕвезди на Борусија Дортмунд, пренесуваат англиск…