Дома Трансфер зона Бенатиа мора да бара нов клуб – Јуве и Баерн не го сакаат!

Бенатиа мора да бара нов клуб – Јуве и Баерн не го сакаат!

Италијанските медиуми тврдат дека Мехди Бенатиа ќе мора да бара нов клуб бидејќи не го сакаат ниту Јувентус, ниту Баерн Минхен.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Во летниот преоден рок Јувентус и Баерн се договорија за трансферот на Мехди Бенатиа. Фудбалерот пристигна на позајмица во Торино за која „бјанконерите“ платија 3 милиони евра, а Јувентус има опција да го откупи неговиот договор за додатни 17 милиони евра.

Италијанските медиуми тврдат дека Јувентус нема да го откупи договорот на Марконацот и ќе го врати во Минхен по завршувањето на сезоната. Иако фудбалот има договор со Баерн до 2019 година сепак ќе мора да си бара нов клуб бидејќи Баварците не сметаат на него.

Бенатиа оваа сезона одигра само 3 натпревари во Серија А поради проблем со повредите кои стануваат се почести.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал спреми 70 милиони за ѕвездата на Наполи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Карло Анчелоти с…