Дома Трансфер зона Белоти пред нов трансфер, ќе остане во Серија А

Белоти пред нов трансфер, ќе остане во Серија А

Според последните информации од Италија, Андреа Белоти наскоро ќе биде претставен како ново засилување за новиот калчолигаш Комо.

Комо предводен од Сеск Фабрегас од клупата успеа да избори место во Серија А, а сега сака да се засили за и да избори опстанок.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Најавите во медиумите се дека Комо ќе плати сума од околу 4.5 милиони евра што е прифатливо за Рома и преостанува само уште напаѓачот да ги договори личните услови што не би требало да претставува проблем.

Белоти не е во плановите на Рома за следната сезона, па веројатно и затоа брзо се постигнал договор за негова продажба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Постигнат договор, Лукаку се сели во Наполи

Ромелу Лукаку кариерата ќе ја продолжи во Наполи, пренесуваат италијанските медиуми. Како …