Дома Трансфер зона Белоти одби да го продолжи договорот, сака во Милан

Белоти одби да го продолжи договорот, сака во Милан

Андреа Белоти одби да го продолжи договорот со Торино бидејќи сака да ја промени средината на крајот на сезоната.

Торино оваа сезона се бори за опстанок, а Белоти е единствена светла точка во тимот, но веќе го известил раководството дека сака да ја промени средината.

Неговиот договор истекува во 2022 година, па на лето ќе влезе во последната година и Торино ќе мора да го продаде за да заработи на неговото заминување.

Наводно „Петелот“ веќе има договор со „росонерите“ и сака кариерата да ја продолжи во Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…