Дома Фудбал Белингем во Реал се израмни со Шукер. Пред нив остана само Роналдо

Белингем во Реал се израмни со Шукер. Пред нив остана само Роналдо

ЏУД БЕЛИНГЕМ игра чудесна сезона за Реал Мадрид откако ова лето пристигна во Шпанија од Борусија Дортмунд за сума од 103 милиони евра.

Белингем на првите 18 натпревари за кралскиот клуб постигна дури 16 гола и со тоа целосно ја воодушеви публиката во Мадрид, но и ширум светот пред малите екрани.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Пред Белингем само еден играч имаше ваков ефект. На Давор Шукер му беа потребни исто толку натпревари како и Белингем за првите 16 гола, така што во целата историја на Реал Мадрид има само еден играч пред Шукер и Белингем – Кристијано Роналдо.

За 16 гола му требаше еден натпревар помалку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…