Дома Фудбал Германија Белингам ќе донесе одлука до крајот на месецот

Белингам ќе донесе одлука до крајот на месецот


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Спортскиот директор на Борусија Дортмунд, Себастијан Кел неодамна изјави дека клубот ќе се обиде да го задржи Џуд Белингам.

Белингам се етаблираше во еден од најголемите европски таленти, па гигантите водат голема битка за неговиот потпис.

Германските медиуми пренсуваат дека раководството на Дортмунд ќе има средба со Белингам после паузата за репрезентации и се очекува конечна одука на фудбалерот.

Во Дортмунд веруваат дека шансите за негово останување се 50/50 бидејќи му доставија богата понуда за продолжување на соработката.

Меѓутоа, Белингам има понуди од Реал Мадрид, Манчестер Сити и Ливерпул, па конечната одлука ќе ја донесе на крајот на месецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Oфицијално: Гави е „аматер“ и може бесплатно да замине на лето!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ На официјал…