Дома Трансфер зона Бекам ни помалку, ни повеќе го сака – Агуеро?!

Бекам ни помалку, ни повеќе го сака – Агуеро?!

Еден од најдобрите играчи во историјата на Манчестер Сити, Серхио Кун Агуеро би можел да си замине од клубот во 2021 година.

Неговиот актуелен договор со граѓаните истекува во летото 2021 година, а како што пренесуваат медиумите во Италија тоа би можело да биде и последна година како играчот настапува за Манчестер Сити.

Наводно, тимот на Дејвид Бекам, Интер Мајами е подготвен да му понуди договор на одличниот напаѓач кој во неколку наврати изјавуваше дека не би имал ништо против да игра во МЛС Лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Русите сакале со валутна клазула да го изиграат Манџукиќ: Напаѓачот веднаш се прекинал

Марио Манџукиќ требаше кариерата да продолжи во Локомотив Москва, но тоа нема да се случи.…