Дома Фудбал Англија Бекам дојде на дебито на својот син, па бегаше преку ограда и низ грмушки 🎥

Бекам дојде на дебито на својот син, па бегаше преку ограда и низ грмушки 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Синот на славниот Дејвид Бекам, изминатата недела потпиша договор со англиски Брентфорд каде што ќе игра за вториот тим на премиерлигашот.

Вчера 20-годишниот Ромео го имаше своето деби, а Бекам не сакаше да ги пропушти првите минути во дресот на англискиот клуб на својот тим.

На натпреварот Бекам се појавил „маскиран“ со цел да не привлекува многу внимание и мирно да го проследи настапот на својот син.

Сепак поранешниот англиски фудбалер не успеал да помине незабележано.

Интересна ситуација имало по последниот судиски свиреж кога Бекам прескокнувал ограда и поминувал низ грмушки за да избега од фановите.

Коментари
  • „Тајмс“: Бекам прави „тим од соништата“

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендарниот англиск…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…