Дома Трансфер зона Барселона ја сака јапонската ѕвезда од Премиер лигата

Барселона ја сака јапонската ѕвезда од Премиер лигата

Барселона е сериозно заинтересирана за ѕвездата на Брајтон и јапонски репрезентативец, Каору Митома.

Скаутите на Барселона веќе подолго време го следат 26-годишниот Јапонец, кој оваа сезона блеска во Премиер лигата.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Англиските гиганти исто така го сакаат Митома, но Барселона има адут како да ја победи конкуренцијата, а тоа е Ансу Фати.

Фати игра како позајмен фудбалер во Брајтон и како дел од откупот англискиот клуб може да го понуди потписот на Митома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…