Дома Топ вести Барселона стави три ѕвезди на продажба

Барселона стави три ѕвезди на продажба


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Шпанските медиуми пренесуваат дека Барселона е спрема да се раздели со три свои ѕвезди во овој преоден рок или на лето.

Каталонскиот гигант има финансиски проблеми, па е спремна да слушне понуди за Рафиња, Ансу Фати и Феран Торес. Планот е да се наполни буџетот за нови големи засилувања на лето.

Рафиња ова лето дојде како големо засилување во Барселона за 65 милиони евра, меѓутоа Каталонците не се задоволни од неговиот допринос и како се вклопи во тимот, па се спремни да го продадат.

Ансу Фати важеше за најголем талент од „Ла Масија“, дебитираше на 16 години, но потоа неговиот развој стагнираше поради честите повреди.

На Барса и се потребни пари да ги среди финансиските документи и Фати изгледа како добра можност за солидна заработка.

Третата ѕвезда на продажба е Феран Торес, кој пристигна од Манчестер Сити за 50 милиони евра, но не ги оправда очекувањата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Преку Инстаграм побара клубот да го пушти во Арсенал

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Брајтон веќе одби две понуди од Арсенал за М…